Vždy ve Vašem zájmu.

Přihlášení na extranet pro klienty naší společnosti.

Přihlášení klienta
nebo zavřít

Výpadky dodávek oceli z Ukrajiny ovlivňují realizaci staveb i jejich pojištění. Jste na tato rizika dobře připraveni?

Stavebnictví prochází v posledních letech zásadními zkouškami. Ještě jsme se plně nevymanili z komplikací způsobených pandemií covid-19 a již přichází další zatěžkávací zkouška vyvolaná výpadkem dodávek oceli zapříčiněným válkou na Ukrajině.

Nedostatek oceli již do stavebnictví viditelně zasahuje. Prodlužují se termíny dodávek materiálu a ceny vstupů rostou v řádech desítek procent. Není výjimkou, že se ceníky dodavatelů, jindy platné několik měsíců, nyní mění v horizontu týdnů.

Rostoucí ceny vstupů a zpoždění v realizaci mají dopad nejen na cash flow, profitabilitu a operativu, ale i na méně viditelnou stránku řízení rizik, a to pojištění staveb.

Někteří pojistitelé již avizovali, že budou muset v situaci takto bezprecedentního nárůstu cen zohledňovat podpojištění (k podpojištění dochází, je-li hodnota pojištěného majetku v okamžiku pojistné události vyšší než sjednaná pojistná částka, pojišťovna pak reaguje krácením pojistného plnění). Dalšími nástrahami jsou prodlevy v harmonogramu či dokonce přerušení realizace projektů, které souvisejí nejen s výpadky dodávek a cenami materiálu, ale také se stále velmi napjatou situací na trhu práce. Pojistitelé totiž stanoví mnoho povinností i v průběhu realizace, jejichž nedodržení může mít negativní vliv ve chvíli, kdy dojde ke škodě.

V zájmu našich klientů s pojistiteli intenzivně komunikujeme, abychom stále mohli garantovat nejlepší podmínky na trhu. S klienty aktivně řešíme měnící se rizika, která ovlivňují jejich podnikání a navrhujeme pojistná řešení, která je mohou před finančními dopady těchto změn nejlépe chránit.

Podnikáte v oboru stavebnictví a zajímá Vás, zda máte správně nastavenou svou pojistnou ochranu nebo zda byste nemohli být pojištěni za výhodnějších podmínek? Obraťte se na nás, jsme připraveni se Vám věnovat. 

Jsme součástí RENOMIA Group

  • Největší pojišťovací makléř ve střední a východní Evropě
  • Mezinárodní tým zkušených odborníků
  • Nejvýhodnější ceny a podmínky

Kde působíme

Kontakt

CESIA, s. r. o.
Palackého třída 2553
288 02 Nymburk

cesia@cesia.cz
+420 325 514 303